Přejít na produktové menu

Jak zapojit autorádio klidně 15 minut před tím, než vyrazíte do práce?

Co budete na demontáž starého autorádia a zapojení nového potřebovat? Jsou ISO konektory skutečně tak složité? Můžete něco udělat s horším signálem? Poradíme na následujících řádcích! Jak zapojit autorádio klidně 15 minut před tím, než vyrazíte do práce?

Rádi si při svých projížďkách autem pustíte oblíbenou hudební stanici? Neobejdete se při cestě do práce bez motoristického zpravodajství? Pak vás může rozbité autorádio pěkně rozladit! Když začne váš společník na cesty zlobit, nemusíte věšet hlavu! Demontování starého autorádia i instalaci nového snadno a rychle zvládnete.

Pozor na velikost

Pokud se rozhodnete pro výměnu autorádia, při pořízení nového přístroje si dejte pozor na rozměry. Koupě příliš velkého nebo naopak malého autorádia se stává častěji, než si myslíte. Proto se ujistěte, jaké rádio bude do vašeho auta pasovat, případně pořiďte redukci, která může nevyhovující velikost vyřešit.

Jak vyměnit autorádio ve 4 rychlých krocích

Připravte si stopky, začínáme. Instruktážní videa mívají okolo 5 minut a málokdy přesahují čtvrthodinku, zvládnete to stejně rychle?

1.Demontáž autorádia

Z kufru s nářadím vytáhněte piny určené na demontáž autorádia. Vypadají jako úzké trubičky nebo klíče. Fungují jako háčky, které zasunete do otvorů v autorádiu, kde se zaseknou. Jejich pootočením posléze rádio uvolníte a následně ho můžete vyjmout. Nakonec je třeba odpojit kabeláž.

TIP: Kabely ještě před odpojením vyfoťte. Usnadní vám to instalaci nového autorádia – budete hned vědět, co kam patří.

2.Zapojení konektorů

Tento krok je z celého procesu nejsložitější. Pokud nemáte fotku původního zapojení nebo připojujete jiný typ autorádia, mrkněte na manuál, kde je uvedené schéma zapojení ISO konektorů – ušetří vám to fůru času.

3.Test autorádia

Rádio usaďte do otvoru, ale zatím ho úplně nezacvakávejte. Nejprve otestujte, že vše funguje, jak má – včetně reproduktorů a veškerého ovládání.

4.Usazení do otvoru

Autorádio zasuňte nadoraz, a máte hotovo. Můžete vyrazit na cesty za doprovodu oblíbené stanice.

Nebojte se manuálů

Jezdíte Škodou? Fordem? Něčím jiným? Máte menší 1din rádio, standardní 2din autorádio nebo speciální model? Zapojení se může lišit. Nezapomeňte proto prostudovat návod k obsluze – i ti z vás, co návody běžně nečtou, si tak můžou ušetřit perné chvilky.

 

Jak zlepšit signál autorádia? Zapojte zesilovač antény

Chcete si užít hudbu v perfektní kvalitě takřka kdekoliv?

  • Zkontrolujte nastavení frekvencí jednotlivých stanic. Je možné, že autorádio máte jen rozladěné. Stejně tak ověřte zapojení kabeláže, jestli kabely nejsou někde uvolněné.
  • Chyba je mnohdy na straně antény. Buď je již vadná nebo máte starší model, který hůře přijímá signál. Nové antény v sobě mají běžně nainstalovaný zesilovač. Uvidíte, že s novou anténou bude kvalita signálu úplně někde jinde.
  • Pokud je anténa v pořádku, avšak jezdíte často do míst s horším příjmem, pomůže samostatný zesilovač signálu. Ten umístíte jednoduše na střechu, blatník či sloupek – co nejblíže rádiu. Jak zesilovač antény do autorádia zapojit? Spínání zesilovače obstará stejný vodič jako pro napájení.

 

S výměnou starého autorádia za nové, jehož signál ještě podpoříte zesilovačem antény, si poslech hudby i oblíbených rozhlasových pořadů užijete na svých cestách zase naplno!


Novinka
Uložte si vůz do své garáže!
Více informací