Přejít na produktové menu

Jak opravit prasklý nárazník snadno a rychle?

Objevili jste prasklinu na předním nebo zadním nárazníku? Ne vždy musíte hned investovat do celého dílu. V tomto článku vám poradíme, jak prasklinu opravit a jak ušetřit i v případě, že potřebujete nový nárazník. Jak opravit prasklý nárazník snadno a rychle?

Nesvěříte-li své auto do rukou mechanika, ale pustíte se do opravy prasklého nárazníku sami, bude se vám hodit náš přesný návod. A věděli jste také, že použité autodíly vám pomohou ušetřit?

Jak opravit prasklý nárazník v domácí dílně? Vyzkoušejte svařování

Drobné povrchové škrábance snadno vyřešíte speciálními pastami, praskliny už si ale žádají větší zásah. S vhodným vybavením je však zvládnete opravit i sami. Osvědčenou metodou je svařování. Páječka plast jednoduše nataví a pevně spojí. Na opravu nárazník sundejte z vozidla, obě části praskliny očistěte, přibližte je k sobě a nahřátou páječkou je svařte dohromady. Začněte vnější stranou dílu, poté se přesuňte na tu vnitřní.

Postižené místo můžete během svařování posílit přidáním kousku plastu. Využít můžete i speciální spony, které pomohou zcelit hlavně širší praskliny. Nakonec místo vyhlaďte brusným papírem se zrnitostí 120, následně 220, 300 a poté okolo 500, přeleštěte a případně přelakujte.

Další možnosti: Horkovzdušná pistole či lepidlo

Kromě páječky můžete použít i horkovzdušnou pistoli, která funguje podobně. Opět potřebujete kousek materiálu navíc. Ten během tavení praskliny vpravujte dovnitř tak, aby se mezera dobře zacelila. Poté odstraňte přebytek materiálu a použijte brusné papíry. Nárazník montujte zpět až za 24 hodin, kdy už je materiál dobře spojený.

U menších prasklin můžete jako alternativu vyzkoušet speciální lepidlo na plastové nárazníky a jiné části karoserie. Před lepením nezapomeňte prasklinu dobře očistit a odmastit z obou stran. Na závěr nechte lepidlo dobře zatvrdnout.

Pokud je prasklina opravdu velká, může být jediným řešením výměna části nárazníku nebo celého dílu. I tady můžete ušetřit – stačí vsadit na použité autodíly, které svou funkci plní stejně dobře, jako ty zbrusu nové.

Ochrana nárazníku brání nepříjemným škrábancům i prasklinám

Spoustě škrábanců, vzniklých například během parkování, lze jednoduše předejít. Stačí, když zadní i přední nárazník doplníte speciální ochranou. Chrániče mají nejčastěji formu samolepicích lišt, které upevníte snadno sami; některé větší je nutné přimontovat. Za pár korun se tak vyhnete nepříjemnostem v podobě odřeného laku.

U kvalitně opraveného prasklého nárazníku se nemusíte bát ani toho, že by vaše auto neprošlo příští technickou kontrolou.


Další články

Prémiová paliva: jaký mají vliv a vyplatí se je tankovat?

Prémiová paliva: jaký mají vliv a vyplatí se je tankovat?

Šofér stojí před stojanem, přešlapuje a váhá. Měl by natankovat klasické palivo, na které jezdí už roky, nebo tentokrát sáhnout hlouběji do kapsy a zkusit…

Číst článek
Potřebujete rychlost, nebo nosnost? Jak vybrat letní pneumatiky

Potřebujete rychlost, nebo nosnost? Jak vybrat letní pneumatiky

Nejsou povinné, ale vyplatí se. Správně vybrané letní pneumatiky zaručují vyšší bezpečnost, přináší pohodlnější jízdu a dlouho vydrží. Nabídka pneumatik je…

Číst článek
Druhy světel u auta a v jakých případech je používat

Druhy světel u auta a v jakých případech je používat

Od roku 2006 je v Česku povinné mít rozsvícená světla u auta i přes den. Druhů světel ale najdeme víc než jen klasická potkávací. V závislosti na aktuální…

Číst článek
Autem nově i bez dokladů. Jak se mění povinnost řidiče v roce 2024?

Autem nově i bez dokladů. Jak se mění povinnost řidiče v roce 2024?

„Dobrý den, vaše doklady, prosím!“ Tak tuto otřepanou větu už byste při silniční kontrole nově slyšet neměli. Od 1. ledna 2024 totiž platí novela silničního…

Číst článek
Jak poznat špatný alternátor v autě? Sledujte chování kontrolky

Jak poznat špatný alternátor v autě? Sledujte chování kontrolky

Co je alternátor a jak funguje? Jak poznat, když se rozbije? Jaké poruchy jsou nejčastější? A co signalizuje kontrolka? Odhalte potíže s alternátorem včas…

Číst článek
Větší bezpečnost i úspora, výměna zimních pneumatik se vyplatí

Větší bezpečnost i úspora, výměna zimních pneumatik se vyplatí

Stromy v Česku už pomalu ženou do květu, těžké kabáty nahrazují tenké bundy, po sněhu ani památky. Pro motoristy to znamená jediné, začíná hlavní sezona.…

Číst článek
Novinka
Uložte si vůz do své garáže!
Více informací