Přejít na produktové menu

Jak se nesplést při hledání správného autodílu? Využívejte originální číslo

Není autodíl jako autodíl. Na tom by samozřejmě nebylo nic zvláštního, potíž je však v tom, že i zdánlivě stejné náhradní díly můžou mít úplně jiné vlastnosti, než jaké očekáváte. Trablům souvisejícím s přehmatem při výběru správného dílu se dá přitom velmi snadno předejít – stačí při hledání použít originální číslo daného dílu a máte jistotu, že jste vybrali správně a vše bude fungovat tak, jak má. Jak se nesplést při hledání správného autodílu? Využívejte originální číslo

Stěrače stírají? Světla svítí? Pokud ne, může být problém v nesprávném výběru náhradního dílu. I když odpovídá značka, model i vzhled autodílu, nemusí být úspěch zaručený. Každý díl má totiž specifické vlastnosti, které se vážou na konkrétní typ vozidla.

 

Díky originálním číslům dílů ale můžete přehmatům předejít. Spolehliví prodejci autodílů totiž podle originálních čísel vytvářejí své produktové karty kopírováním produktových katalogů samotných výrobců. Když k nám konkrétní díl přijde, díky přístupu do placených katalogů výrobců a čísla VIN najdeme daný díl a jeho originální číslo. 

 

To následně zadáme do produktové karty, aby jsme hned z čísla VIN mohli na dálku zjistit, který díl by měl v autě být a podle čísla dílů na skladě dokážeme určit, že díl patří do vašeho auta.

Šetřete čas při hledání

Jak co nejsnadněji najít správný autodíl? Stačí zadat číslo stávajícího dílu do vyhledávacího pole na našem webu, načež hned zjistíte, zda daný díl máme skladem, nebo ne. Tím se odbourává část nastavování vyhledávání jako značky auta, modelu, druh motoru a dalších kategorií. 

 

Ušetří to práci jak vám, tak prodejcům, protože každé číslo dílu je jedinečné – například u standardně spotřebního zboží typu světel, alternátorů, startérů, stěračů nebo vstřiků můžete podle originálního čísla najít velmi jednoduše a hlavně se 100% shodou.

Pozor hlavně u elektronických dílů

Ještě důležitější je výběr správného autodílů v případě elektronických dílů. Ty mechanické jdou občas i nějakým zásahem trochu upravit nebo dopasovat, zatímco elektronické díly jsou velmi specifické – například řídicí jednotka motoru nebo body computer, který má na starosti všechno dění a infotainment v autě. Pokud tyto díly nebudete hledat podle originálního čísla, nemusí vám například fungovat mlhovky nebo nenastartujete motor. 

 

To samé platí i pro alternátory, které mají různý výkon. Například stará Škoda Octavia se vyráběla s klimatizací i bez, tudíž alternátor pro klimatizaci má větší výkon a to poznáte právě podle čísla. S alternátorem s nižším výkonem klimatizace nejspíš fungovat bude, ale špatně. Vady se mohou projevovat různě – například nepsrávným dobíjením při zátěži, což povede k vybití baterie a špatnému startování v chladném počasí.

 

Stává se dnes a denně, že si zákazník „nakliká“ na webu svou značku, model, motor, a pak už získá chybnou jistotu, že se všechno vyfiltrované zboží hodí na jeho auto.

 

V tom je ale právě problém, když po definování obecného základu například neberete v potaz konkrétní výbavu vašeho vozu nebo třeba to, jestli je to kombík, nebo sedan apod. Jakmile ale hledáte díl podle čísla, těmto chybám se vyvarujete. Protože právě originální čísla autodílů určují jejich funkce a možnosti.


Novinka
Uložte si vůz do své garáže!
Více informací